5 sierpnia 2019

LIST REKTORA

Szanowni Państwo,
przyświeca nam główny cel – zbudowania uczelni, która dzięki dobrze opracowanemu programowi kształcenia oraz zgromadzeniu wokół siebie znakomitych wykładowców i fachowców w swoich dziedzinach, przygotuje absolwentów do podejmowania ciekawych wyzwań zawodowych, a w konsekwencji wykonywania pracy, która da im satysfakcję oraz zapewni dobre warunki materialne.

Program studiów naszej Uczelni różni się od tradycyjnej oferty szkół wyższych. Proponujemy model kształcenia oparty na połączeniu teorii z praktyką.

Jestem przekonana, że dając takie przygotowanie, jesteśmy w stanie zapewnić naszym absolwentom dobry start w życie zawodowe. Staramy się przekazywać wiedzę obejmującą wiele dziedzin, aby osoby, które ukończą naszą uczelnię otrzymały solidne i praktyczne wykształcenie dające im większe szanse na trudnym dziś rynku pracy nie tylko w Polsce, ale również w Europie.

Wszystkie nasze działania i doświadczenia mają swój kontekst międzynarodowy. Kształcimy od 2019 roku w języku polskim i w języku angielskim, nawiązujemy partnerstwo z uczelniami w Europie i na świecie, dając w ten sposób możliwość zdobywania międzynarodowych doświadczeń, a w niedalekiej przyszłości również wspólnych dyplomów z renomowanymi uczelniami z zagranicy. Zależy nam na tym, aby doświadczenia studentów nie ograniczały się do polskiego rynku, a ukończenie WSGiZ w Krakowie dawało również szansę na zaistnienie na rynku pracy także poza krajem.

Do naszego projektu zaprosiliśmy fachowców – kadrę, składającą się z niekwestionowanych autorytetów w wielu dziedzinach gospodarki. Jestem przekonana, że ich wiedza i doświadczenie zapewnią absolwentom najlepsze przygotowanie do dalszego rozwoju oraz do podjęcia interesującej pracy.

Decyzja o wyborze studiów i uczelni, w której będą one realizowane, jest jedną z ważniejszych decyzji w życiu, determinującą przyszłe cele zawodowe. Jest to wybór dający w przyszłości liczne możliwości rozwoju osobistego, jak również satysfakcję z wykonywanej pracy.

Decydując o wyborze uczelni kandydaci na studia z pewnością będą się kierować swoimi zainteresowaniami oraz aspiracjami. Chciałabym, aby WSGiZ stała się dla nich miejscem, w którym nowoczesne kształcenie i doskonałe zaplecze pozwoli zrealizować te zainteresowania i aspiracje, a całe otoczenie, jakie stworzyliśmy dla naszych studentów sprawi, że okres studiów będzie jednym z najpiękniejszych i najmilej spędzonych w życiu.

Oddajemy studentom przygotowany i dobrze wyposażony kampus, gwarantujemy nieograniczony dostęp do laboratoriów i baz wiedzy, zapewniamy wsparcie firm i partnerów współpracujących z Uczelnią, pomoc w postaci stypendiów, możliwość uczestniczenia w ciekawych projektach i przedsięwzięciach, które będą nie tylko przygotowaniem do życia zawodowego, ale też czasem zacieśniania licznych więzów koleżeńskich, które trwają długimi latami.

Jestem pewna, że decyzja o studiach w WYŻSZEJ SZKOLE GOSPODARKI I ZARZĄDZANIA dla wszystkich naszych studentów będzie jednym z najlepszych wyborów w życiu i doskonałą inwestycją w przyszłość. Zachęcam do odwiedzin naszej Uczelni.

REKTOR

WYŻSZEJ SZKOŁY GOSPODARKI I ZARZĄDZANIA W KRAKOWIE

BEATA JASKULSKA – CZUPRYNIEWICZ